Дизайн дитячої спальні для хлопчика

Дизайн дитячої спальні для хлопчика

Всі ми знаємо, що основи розвитку людини закладаються ще в дитинстві, тому дуже важливо з ранніх років навчити дитину організовувати навколишній простір. Особливого значення це набуває, коли йдеться про хлопчиків, які менш схильні до облаштування чогось.

Загальні вимоги щодо дизайну дитячої спальні для хлопчика.

На що варто звернути увагу при розробці дизайну дитячої спальні для хлопчика?

Можна виділити кілька основних пунктів, які обов'язково варто врахувати:

  • Функціональність
  • Ергономічність
  • Безпека
  • Індивідуальність дитини
  • Поєднання кольорів
  • Деталі

Що ми маємо на увазі під функціональністю? Дитяча кімната – це не просто спальня, а зона дитини, і ця зона має бути організована так, щоб задовольняти її потреби. Наскільки потреби будуть задоволені, звичайно, залежить від добробуту батьків, але необхідний мінімум у кімнаті повинен бути.

Залежно від віку хлопчика, меблі будуть відрізнятися. Спочатку це будуть лише ліжко та шафа, потім знадобиться місце для зберігання іграшок, столик та стілець для занять творчістю.

Коли дитина піде до школи, будуть необхідні книжкові полиці, стіл, стілець. Якщо того дозволяють фінанси та простір спальні, непогано також організувати невелику спортивну зону з поперечиною та кільцями. Для підлітка – стіл у робочій зоні можна замінити комп'ютерний і додати елементів, залежність від його захоплень.

Але мало просто придбати якісь меблі, - вони повинні бути зручними, в першу чергу, для дитини. Стільці та столи такої висоти, щоб хлопчику було зручно працювати за ними, а не хотілося встати за першої ж нагоди. Полиці – на такій висоті, куди дитина зможе дістати.

Крім того, варто розуміти, що, перебуваючи в кімнаті, хлопчик має бути в безпеці. Для маленьких дітей краще, якщо меблі будуть без дверцят і висувних механізмів. Також, краще виключити гострі кути та прикріпити предмети до підлоги чи стін. Якщо в кімнаті є зона для спорту, в її межах добре використовувати мати. Тепла підлога також не зашкодить, оскільки діти багато часу проводять на підлозі.

Після того, як основні пункти враховані, треба згадати, що житиме в кімнаті дитина, а не батьки, а значить оформляти спальню варто так, щоб догодити їй, а не собі. Навіть якщо улюблений мультик хлопчика здається дурним, - це все ж таки його улюблений мультик і варто це враховувати.

Часто кімнати хлопчика оформляють у синіх тонах для дитини і темних – для підлітка. Це з тим, що, на думку психологів, синій колір утихомирює і заспокоює, а хлопчики, як відомо, може бути досить активні. Варто розуміти, що, якщо кімната маленька, використання темних кольорів зробить її ще менше. І тут краще використовувати світлі відтінки, оскільки вони візуально розширюють простір.

Для батьків може бути накладно, змінювати дизайн дитячої щоразу, коли хлопчик змінює свої інтереси, тому гарною альтернативою може бути використання фото шпалер на одній зі стін.

Використання деталей може стати непоганою альтернативою частої зміні дизайну. Деякі дизайнери радять використовувати нейтральні кольори для стін та меблювання та яскраві – для деталей. Це можуть бути яскраві штори, килими, наклейки, постери, фігурки, які відображали б характер дитини. І окремі елементи легко замінити, якщо цього забажає хлопчик.

На фото наочно зображені варіанти дитячої, атмосферу якої створюють деталі.

Зональний поділ.

Оскільки дитина лише вчиться розуміти цей світ та розподіляти свій час, важливо розбити кімнату на кілька зон. Чому це потрібно? Якщо змусити стіл, за яким хлопчик займається навчанням або творчістю, іграшками, цей стіл більше не асоціюватиметься у нього з робочим простором. Дитина швидше втрачатиме концентрацію, відволікатися і відкладати справи на потім. Особливо це важливо, коли йдеться про хлопчиків.

Рекомендується розділяти дитячу спальню на три основні зони:

  • Зона відпочинку
  • Робоча зона
  • Зона розваг
  • Гардероб

Зона відпочинку

У зоні відпочинку розташовуються ліжко, крісло (пуф, диван), на яких хлопчик зможе поспати або просто проводити час після ігор або навчання. Вибираючи меблі для цієї зони, дуже важливо простежити за тим, щоб вони були максимально зручними. За день хлопчики, особливо діти, рухаються багато, тож за ніч їм потрібно повністю відновити свої сили.

Для ліжка краще вибирати ортопедичний матрац для того, щоб хребет правильно сформувався.

Робоча зона

Залежно від роду діяльності хлопчика, у цій зоні можуть бути різні елементи. В основному це стіл та зручний стілець, стелаж із книгами. Але, якщо дитина, скажімо, професійно вивчає музику або малювання, це можуть бути музичний інструмент або мольберт.

Зона розваг

Зона для іграшок, ігрових приставок, настільних ігор, спортивного інвентарю, елементів хобі (музичні інструменти, шахівниця, телескоп або ін.). Зона розваг - той сегмент кімнати, який можна виділити кольором, яскраво оформити.

Гардероб

Зона в якій дитина переодягається і впорядковується. Тут, як правило, розташовується дзеркало та шафа (комод, тумба). Все те, куди хлопчик може скласти власний одяг. Найчастіше в кімнаті хлопчика буває бардак, тому що хлопчики зазвичай досить неохайні і схильні розкидати свій одяг. Щоб цього не відбувалося, можна поставити кошик для білизни, куди дитина зможе кинути брудний одяг.

Звичайно, поділ на зони дуже умовний. Це зовсім не означає, що кожна зона має бути чітко виділена та оформлена. В наш час все частіше використовуються варіанти (особливо вони хороші для маленьких кімнат) двоповерхових ліжок, на першому поверсі яких розташовується робоча зона або розважальна зона, а на другому спальна. (Див. фото)