Дизайн спальні та дитячої в одній кімнаті

Дизайн спальні та дитячої в одній кімнаті

Не завжди молоді батьки мають можливість відразу зробити дитячу для малюка, але чи варто засмучуватися в такій ситуації? Ні в якому разі! Адже можна і в обмеженому просторі за допомогою правильного зонування та гарного дизайнерського рішення облаштувати прекрасну кімнату як для малюка, так і для батьків, залишивши другу кімнату як вітальню.

Розберімо декілька порад, які варто врахувати перед тим, як продумувати дизайн вашої кімнати.

Насамперед не варто надто захаращувати простір, адже він необхідний як дорослим, так і дітям.

Підлога має бути обов'язково теплою і, якщо немає можливості провести капітальний ремонт з впровадженням «теплої підлоги», можна обмежитися гарним килимом.

1. Зонування - це хороший спосіб розділити кімнату, але намагайтеся не перевантажувати приміщення великою різноманітністю кольорів.

2. Слід заздалегідь підібрати меблі без гострих кутів, інакше через рік після народження малюка це питання стане дуже актуальним.

3. Ще один спосіб відокремити спальне місце – це навісний балдахін над ліжком батьків.

4. Не забудьте про додаткові джерела світла, це можуть бути бра, нічники, точкові світильники.

5. Найкращим варіантом звичайно буде єдиний стиль, який радуватиме ваше око!

Плюси і мінуси

 • Якщо дитина до 3-х років, то багато меблів їй не знадобиться, проте з віком потреба зростатиме, як і у просторі для ігор.

Однозначно плюсом є, що вночі не доведеться далеко бігати, адже можна прибрати бічну стінку манежика та присунути малюка до батьківського ліжка. А повз фізичну зручність, це ще добре

 • впливає на емоційний стан дитини.
 • На жаль, доведеться обійтися без телевізорів, музичних центрів, колонок та іншого, що може стати на заваді сну новонародженого.

Позитивним моментом також буде, що діти завжди під наглядом, а отже, і батьки будуть спокійні.

 • Мінус, це, звичайно ж, не можна залишитися наодинці з другою половинкою, але думаю хороше зонування максимально вирішить це питання.

Як поділити кімнату?

 • Напевно, найдешевший і найшвидший спосіб — це штори.
 • Скляні перегородки, гарний варіант, але, якщо ваші діти віком від 6 років. Діти найчастіше не вимірюють свою силу і можуть зруйнувати таку конструкцію, а ось для старших діток це хороший варіант мати свій особистий комфортний простір з гарним надходженням сонячного світла.
 • Відомий і, напевно, найпоширеніший і найзручніший спосіб — це зонування шафами. Важливо врахувати пару моментів, шафа повинна бути високою до стелі, так з іншого боку вона буде виконувати роль звичайної стінки, але при цьому вона не повинна перегороджувати спальню.
 • Останній і найменш популярний варіант, який підходить далеко не всім – це гіпсокартонні перегородки. Нечасте використання обумовлено тим, що вони повністю перегороджують потрапляння світла в частину кімнати, чим роблять її незатишною для проживання як дорослим, так і дітям.

План дій

Не завжди є можливість найняти дизайнера, тому розберемо варіант самостійного ремонту.

 • Перш ніж починати ремонт, зробіть креслення використовуючи комп'ютерне моделювання, яке дозволяє вводити розмір меблів і розставляти їх у потрібному порядку або на папері, це дозволить донести вашу ідею до всього сімейства. Можна навіть зробити об'ємний проект: вирізати з паперу масштабовані предмети інтер'єру та зробити модель реальнішою.
 • Продумати всі деталі, підібрати меблі так, щоб не перевантажити кімнату, зробити її максимально функціональними, при цьому не перевантажуючи інтер'єр.

Для малюка багато меблів не потрібно, лише ліжечко та пеленальний столик бажано з ящиками для одягу та предметів гігієни.

Ліжечко можна встановити:

 • Навпаки, ліжка дорослих плюс в тому, що малюк постійно буде в зоні видимості батьків;
 • У вільному кутку, щоб звільнити простір;
 • Впритул до ліжка, з можливістю годувати дитину вночі, не здійснюючи зайвих пересувань.
 1. Для старшої дитини, слід зробити місце для ігор, уроків, спортивний куточок. Для цього варто відокремити спальне місце (варіанти див. вище).
 • Слід врахувати розташування вікон, батарей та дверей, адже повітря має вільно циркулювати по всій кімнаті. Важливо, не ставити ліжечко малюка поруч із батареями, інакше це може призвести до перегріву!
 • Намагайтеся максимально використовувати меблі для збільшення простору. Це можуть бути шафи-купе або кутові конструкції замість традиційних або модульних меблів.

Моделювання чи дизайн спальні

 • Насамперед оберете місце розташування дорослого ліжка. Зазвичай її встановлюють спинкою до стіни так, щоб матрац був направлений до центру кімнати. І тільки після цього плануйте розстановку меблів, що залишилися.
 • Якщо малюк житиме в спальні до 2-3-х років, то не варто надто морочитися, достатньо виділити це місце іншим яскравим кольором шпалер або розбавити картинами/рамками з фото. Після того, як у дитини з'явиться своя кімната, шпалери можна буде замінити іншими.
 • Якщо ви не плануєте найближчі 5-7 років переїхати в окрему кімнату, то рекомендується спочатку передбачити хороше зонування.

Паркет або ламінат будуть найкращими варіантами покриття для підлоги. По-перше, їх легко доглядати, по-друге вони виглядають більш естетично. Щодо килима/паласа, не варто їх використовувати на всій поверхні підлоги, адже вони збирають велику кількість пилу і за ним складно доглядати.

 • Стіни варто вибирати теплих пастельних тонів, відмовившись від холодних відтінків. Так як вони викликають депресію та сонливість у дорослого, а у дитини можуть знизити активність.
 • У вас є 2 варіанти оформлення стелі: проста і багаторівнева, але моя вам порада, зробіть останній, так він дозволяє використовувати різні види світильників і за їх допомогою проводити зонування. Достойним варіантом є натяжні стелі, які візуально збільшують простір.
 • Меблі для спальні слід вибирати з натуральних матеріалів. Головне, віддавайте переваги світлим тонам, щоб зробити шафи максимально непомітними та не створювати темних плям в інтер'єрі.

Сподіваюся, після прочитання цієї статті ви зможете правильно розпорядитися вашим простором та зробити його комфортним, зручним та функціональним як для дорослих, так і для дітей. А інтер'єр спальні стане цікавим і радуватиме всю вашу родину.