Функціональна кухня: 6 порад

Функціональна кухня: 6 порад

Якщо ви вирішили зробити ремонт в кухні та повністю її оновити, саме час подумати, як зробити приміщення максимально зручним та функціональним. Це не менш важливо, ніж красивий та стильний дизайн. Особливо для невеликих кухонь, де й так мало місця, а стає ще менше через неправильну організацію простору.

Якщо ви живете не одні, а ще у вас є діти, вам просто необхідно правильно вибрати та розмістити меблі для кухні, щоб потім всі члени сім'ї не заважали один одному відкритими дверима холодильника або сідаючи за стіл, а почували себе комфортно. Для цього ми підібрали 6 корисних порад.

1. Заздалегідь продумайте меблі для кухні.

Меблі для маленької кухні потрібно вибирати заздалегідь, як і планувати її розміщення. Те саме стосується великих приміщень, але не настільки критично. Так ви уникнете багатьох проблем. Намалюйте, якою б ви хотіли бачити свою кухню, або ж скористайтеся послугою 3D моделювання, щоб побачити картину більш точно та наочно, з урахуванням розмірів приміщення та його конфігурації.

Меблі можна розставити декількома способами:

· Кутовим,

· П-подібним,

· Лінійним,

·Острівним.

Перед тим, як вибирати кухонний гарнітур, зробіть необхідні виміри. Або ж купіть меблі на замовлення - так фахівці виготовлять всі конструкції з урахуванням розмірів приміщення, його планування і ваших особистих переваг. Також врахуйте інші моменти:

· Механізм відкривання дверцят у навісних шафках. Він може бути орним або ліфтовим (коли дверцята відкриваються нагору). Другий безпечніший, тому що ймовірність вдариться велика у першого.

· Якісними повинні бути не тільки основні матеріали меблів, а й фурнітура, адже від них залежить довговічність меблів. Буде прикро, якщо через короткий час дверцята шафи перекоситься, а висувна скринька погано відкриватиметься.

· Подумайте про фактуру фасадів. Вибираючи глянець, будьте готові, що можуть залишатися відбитки пальців або сліди від води. Зате при належному догляді виглядають глянсові фасади красиво та елегантно.

2. Зробіть робочий трикутник зручним.

Сучасний дизайн кухні передбачає не лише стиль, а й зручність. Це стосується також робочого трикутника – найважливішої частини кухні. Він складається з:

· плити,

· мийки,

· холодильника чи обіднього столу.

Як правило, при плануванні кухні в одну лінію мають мийку і плиту, а з протилежного боку - обідній стіл або барну стійку, яка виконує ту ж функцію. Холодильник у своїй виноситься межі робочої зони.

Зручним є кутове розташування, коли в одному куті ставиться холодильник, повернутий всередину кухні, посередині - плита, а між ними - мийка.

Крім цього, важливо подбати про оптимальну відстань між частинами трикутника (вона становить 1,5 метра).

3. Залучіть вільний простір.

Функціональна кухня - це насамперед та, у якій кожен сантиметр задіяний з максимальною користю. Дуже доречними будуть послуги професійного дизайнера. Якщо ж ви все-таки вирішите робити все самостійно, подумайте про той простір, який ще не задіяний. Наприклад, з широкого підвіконня можна зробити затишний диван, місце для чаювання або робочу поверхню.

4. Залиште лише найнеобхідніше.

Захаращені кухні ніколи не будуть затишними та зручними. Позбавтеся старих непотрібних речей, а все необхідне по максимуму сховайте в шафки. Часто на кухні розміщують посудомийну та/або пральну машину. Це зручно, особливо при невеликій ванній кімнаті. Якщо габарити приміщення дозволяють це розміщуйте. Якщо ж ні, краще знайти для прання інше місце. Вбудована техніка (мікрохвильові печі, духові плити, телевізори та ін.) також є відмінним рішенням заощадити місце.

5. Використовуйте сучасні пристрої.

Сьогодні дизайнерами розроблені різні пристрої, які роблять кухню компактною, ергономічною та функціональною. Наприклад, висувна скринька з вбудованою в нього обробною дошкою та сміттєвою скринькою під нею. Особливість такої дошки є в наявності спеціального отвору для викидання неїстівних залишків їжі.

Сучасна тенденція – використовувати органайзер для сипучих продуктів. У скляних контейнерах є спеціальні отвори, відкривши які поворотом важеля, ви швидко наберете в підставку потрібну крупу або цукор.

6. Робіть кухню максимально простою.

Все просто: чим простіше приміщення, тим зручніше. Чим складніше все організовано, тим проблематичніше ним користуватися.

Ці поради – орієнтир для того, щоб зробити вашу кухню зручною та практичною. Зробити тим приміщенням, де хотілося б готувати та просто проводити час за чашкою чаю та душевними бесідами. Для більш точного проектування радимо звернутися до професійного дизайнера.