Матеріали, які використовуються для виготовлення шаф купе

Матеріали, які використовуються для виготовлення шаф купе

Не секрет, що якісний продукт може вийти тільки з якісних матеріалів. Тому сумлінні виробники, які хочуть, щоб покупець повертався до них ще неодноразово, намагаються використовувати для своїх шаф-купе якісні перевірені матеріали, які прослужать багато років. Нема рації економити також і на комплектуючих деталей.

Далі йтиметься про основні та найпопулярніші матеріали у виробництві шаф-купе.

ДВП - деревоволокнисті плити

Листи ДВП є деревними волокнами, які зазнали гарячого пресування. Як сировина можуть бути деревні відходи у вигляді тріски, стружки. Для того, щоб зробити матеріал більш якісним до нього додаються синтетичні смоли, та інші домішки. Якщо необхідно отримати плити з однією гладкою стороною – використовують мокре виробництво, якщо обидві сторони плити мають бути гладкими – використовують сухе виробництво. З твердих ДВП (3-5мм) виготовляють задні стінки шаф-купе.

ДВП середньої щільності або МДФ

МДФ виробляють із сухих деревних волокон, які зв'язуються синтетичною речовиною. МДФ - це продукт вдосконаленого сухого виробництва ДВП. Плити з такого матеріалу дуже міцні. Цей матеріал не деформується під впливом пари, а також досить стійкий до механічних пошкоджень. Тому часто фасади шаф-купе виготовляються саме із МДФ.

Плити МДФ можуть покриватися термоактивною плівкою, натуральним та штучним шпоном, ламінатом різних кольорів. Термін служби МДФ покритих ламінатом значно довше, ніж звичайних плит МДФ.

Деревостружкові плити (ДСП)

На сьогодні ДСП є найпопулярнішим матеріалом у виробництві шаф-купе та меблів загалом. Головна перевага ДСП – низька ціна та простота в обробці. ДСП – плита, виготовлена ​​з деревної стружки, яка склеєна термоактивною синтетичною смолою. Різні добавки забезпечують довговічність та міцність плит ДСП. Ступінь обробки плити визначає її якість. Плити першого сорту мають бути без подряпин та дефектів, ретельно відшліфовані, краї також мають бути рівними. Товщина таких плит складає 10-26мм. Обов'язковою є перевірка плит на наявність формальдегіду. Міцність ДСП не поступається натуральному дереву, тому він такий популярний у виробництві шаф-купе.

Алюмінієвий профіль

Алюмінієвий профіль, не дивлячись на свою легкість, має високу жорсткість і стійкість. Саме алюмінієвий профіль дозволяє встановлювати легке та тонке дверне полотно. Якщо ж необхідне встановлення масивного полотна – для таких випадків передбачений вертикальний двосторонній алюмінієвий профіль. Саме завдяки надійності профілю із алюмінію можна реалізувати проект будь-якої складності.

Дзеркала та скло

Цей елемент дозволяє повністю писати шафу-купе в будь-який інтер'єр та надати йому індивідуальності. Скло може бути як звичайним, так і різних фактур і кольорів.