Меблі для кухні: який матеріал кращий?

Меблі для кухні: який матеріал кращий?

Купуючи нову кухню, багато уваги приділяємо її дизайну. Однак зовнішня привабливість меблів - це далеко не все. Набагато важливіше питання: з якого матеріалу виготовлено виріб? Якісний матеріал для кухні – запорука її довговічності. На сьогодні меблеві магазини та фабрики пропонують великий асортимент натуральних та штучних матеріалів для виготовлення кухонного гарнітуру. Які з них найбільше підходять, а які менше? У цій статті ми розглянемо, з якого матеріалу краще замовити кухню.

Натуральні

Масив натурального дерева – традиційний матеріал, який відрізняється добротністю та солідністю. Він досить щільний та податливий до обробки. Внаслідок цього виробу виходять міцними та довговічними. Щобільше, кожне дерево має свій унікальний колір та неповторний малюнок, який надає меблям розкішного вигляду та неповторності. Однак і ціна на натуральне дерево досить висока.

Як правило, для виготовлення кухонних меблів використовують:

· сосну - є найпопулярнішим матеріалом, має гарну світлу текстуру, міцно склеюється, також її можна легко забарвити або лакувати;

· ялина — не така популярна через велику кількість сучків та невисоку міцність;

· модрина - відмінно піддається обробці, не гниє при високому рівні вологості, вироби виходять в красивому червонувато-коричневому кольорі;

· березу - з одного боку - це м'яка порода, а з іншого - має високу щільність і міцність, її можна імітувати під цінніші сорти деревини;

· дуб - найміцніший і твердіший з матеріалів, витримує високий рівень вологості, стійкий до механічних пошкоджень, має різні відтінки кольорів;

· бук - такий же міцний, як і дуб, має свою характерну текстуру, проте не стійкий до підвищеної вологості.

Меблі з цінних порід дерев - розкішні на вигляд, довговічні, але й дорожчі. Якщо ви вибираєте такі матеріали, то всі інші елементи на кухні повинні їм відповідати за якістю і стилем.

Штучні

Меблі для кухні повинні мати відмінні експлуатаційні характеристики, оскільки на кухні вони часто будуть піддаватися впливу високих температур і підвищеної вологості. Що стосується стільниць та фасадів, то вони піддаються ще й механічному впливу (ударам, подряпинам і т.д.). Тож дуже популярними стали штучні матеріали. Вони не менш практичні, ніж натуральні, і до того ж коштують у рази дешевше. Щобільше, такі матеріали можна імітувати під натуральну деревину.

Кухні роблять з:

· ДСП є найдешевшим, але при цьому міцним матеріалом. Його міцність досягається внаслідок додавання формальдегідів (спеціальних смол). Часто вироби з цього матеріалу покривають текстурною плівкою, фарбують або ламінують. Так вони стають привабливішими на вигляд і стійкими до вологи.

· МДФ - відрізняється вищою ціною (хоча і є також бюджетним варіантом) шляхом більшої екологічності (рівень смол у складі - не більше 10%). МДФ у процесі обробки можна надати будь-якої форми, а також текстури, яка імітує натуральне дерево. Крім того, завдяки легкості обробки цей матеріал чудово підходить для виготовлення фасадів нестандартного типу. МДФ буває плівковим, фарбованим та у пластиці.

Порада: багато господинь віддають перевагу саме кухням із МДФ із пластиковим покриттям, оскільки воно хоч і трохи дорожче покриття плівкою, але надійніше.

Матеріал стільниць та фурнітури

Стільниці, як правило, виготовляють із тих же матеріалів, що і для меблевих фасадів. Але можуть бути інші. Наприклад, дуже популярними є стільниці із натурального граніту або мармуру. Але натуральний камінь згодом втрачає колишню привабливість через те, що вбирає забруднення. Тому використання штучного каменю більш практично, тому що цей матеріал не схильний до впливу різних хімічних та інших речовин, а також не боїться механічних пошкоджень.

Якісний меблевий фурнітур виготовляють з алюмінію (бюджетний варіант) або нержавіючої сталі (міцніший метал).

Важливість вибору матеріалу для кухні

Як ми говорили на початку, від якості матеріалу залежить надійність та довговічність меблів. А це набагато важливіше, ніж її краса. Тому при виборі орієнтуйтеся на доступність ціни, експлуатаційні характеристики та екологічність. Якщо вам потрібна консультація або ви хочете зробити меблі на замовлення, звертайтесь до нашої компанії "Н-проджект". Ми гарантуємо оптимальне співвідношення ціни та якості меблів, а також надаємо вигідні умови співпраці.