Обідня зона на кухні: оптимальні пропорції приміщення
Зручність кухні – її головна характеристика. Правильне зонування приміщення, а також оптимальне розміщення всіх предметів меблів і побутової техніки куди важливіше за його красу. Про стиль, зрозуміло, також потрібно подбати. Однак для того, щоб кухня стала ідеальним місцем для приготування та прийому їжі, слід грамотно визначити пропорції приміщення та обідньої зони. Це визначить те, наскільки зручно вам сідатиме за стіл і вставатиме через нього. Ця стаття допоможе вам правильно визначити дизайн кухні їдальні, в якій буде приємно знаходитися.
Визначаємо параметри
Обідня зона на кухні - одна з найголовніших, адже їмо ми щодня кілька разів на день, і десь потрібно це робити. Тому в приміщенні потрібно залишити достатньо простору, щоб ви могли без перешкод сідати за стіл і переміщатися по кухні. Визначаючи ці параметри на око легко помилитися. Найкраще викликати майстра, який зробить необхідні виміри.
Приблизні параметри є наступними. Щоб за столом комфортно помістилася одна людина, потрібно відокремити як мінімум 0,7 м. При цьому стіл повинен знаходитися від стін на відстані від 1,5 м, щоб можна було висунути стільці і сісти. По висоті зручні столи розміром 0,8 м. Якщо ж у вас сім'я, наприклад, із 4-х осіб, вам знадобиться площа від 1,2*0,8 м і більше. Щоб не займати багато місця у вільний від їжі час, можна встановити стіл з розкладною конструкцією. Сидіти не обов'язково на стільцях чи табуретках. Можна розмістити диван та лавку вздовж стіни.
Обідня зона в залежності від габаритів приміщення
Якщо на кухні достатньо місця, то можна поставити повноцінний обідній стіл посередині або ближче до стіни. У будь-якому випадку, у просторому приміщенні він не заважатиме.
Однак якщо у вас малогабаритна квартира з кухнею максимальною площею не більше ніж 16 м2, а то й менше, потрібно шукати інші варіанти. І вони є. Наприклад, у маленькій кухні столову зону можна зробити незвичайною. Столом може бути:
· широке підвіконня;
· барна стійка із високими стільцями;
· відкидні дверцята шафи при стіні;
· стільниця для приготування їжі з передбаченим місцем для ніг та стільців;
· вузька консоль вздовж стіни;
· маленький розсувний столик.
Будь-яка з цих ідей допоможе заощадити місце та організувати компактну обідню зону.
Допомога спеціаліста
Якщо ви відчуваєте труднощі в тому, щоб самому грамотно оформити інтер'єр кухні їдальні, найкращим рішенням буде звернутися до фахівців. Професійний дизайнер розробить макет вашої майбутньої кухні (за бажанням, зробить 3D модель) та оптимально розмістить меблі та побутову техніку з урахуванням габаритів приміщення, особливостей його планування, кількості людей у сім'ї та інших нюансів, завдяки чому знаходитись на кухні буде зручно та приємно! Отримайте консультацію дизайнера компанії “N-project” безкоштовно.