Організація простору у маленькій кухні

Організація простору у маленькій кухні

Кожна господиня погодиться, що кухня - найважливіша частина будинку, адже саме там із любов'ю готується їжа для всієї родини, збираються рідні на вечерю, заводяться душевні бесіди за чаєм... Тому хочеться, щоб це місце було максимально затишним та функціональним. На жаль, у багатьох будинках це не завжди так. Найчастіше і без того невеликі кухні незручно облаштовані, захаращені непотрібними предметами, мають нудний дизайн. Так не повинно бути.

У цій статті ми дамо кілька ідей для маленької кухні, які допоможуть чітко організувати стиснутий простір, все впорядкувати та зробити перебування в приміщенні приємним та комфортним.

Маленька кухня – яка вона?

Як правило, невеликі за розміром кухоньки обмежені площею до 8 кв. Навіть якщо приміщення має трохи більші габарити, воно відрізняється незвичайним (а найчастіше - нераціональним) плануванням: може мати вузький прохід, ніші, неправильні кути і т.п. Тому важливим завданням є організувати простір таким чином, щоб навіть на такій кухні було зручно і готувати, і їсти в колі сім'ї. Насправді, сучасні можливості дозволяють це зробити.

Що робити?

1. Плануючи приміщення, спочатку точно обумовте його призначення. Чи будете ви там тільки готувати чи ще й їсти? Чи за столом збиратиметься ціла сім'я з дітьми чи тільки ви одні? Чи будете ви готувати кожен день на кілька людей або тільки на себе, і то нечасто, тому що часто їсте поза домом? Все це важливі питання, які допоможуть правильно вибрати планування приміщення та підібрати меблі та обладнання.

2. Розмістіть робочий трикутник. Він може складатися з миття, плити та холодильника або миття, робочої та варильної поверхонь (з вбудованою духовкою). Крім того, якщо у вас велика родина, і всі зайняті на роботах, швидше за все, потрібно буде залишити місце для посудомийної машини. Якщо у ванній кімнаті немає місця для пральної машини, її також доведеться розміщувати на кухні. На верхньому рівні можуть розташовуватися шафки, витяжка, телевізор або мікрохвильова піч.

3. Що стосується розташування меблів, то для невеликої кухні найкращим варіантом буде Г-подібне розміщення вздовж стін. Плиту та мийку можна розділити робочою поверхнею (обробним столом), щоб бризки води не потрапляли на гарячі конфорки або відкритий вогонь. Також не варто розміщувати газову плиту поруч із вікном, щоб вітер випадково не завіяв вогонь.

Хорошими варіантами також є лінійне та паралельне планування. У першому випадку всі меблі та інвентар для приготування розміщуються вздовж однієї стіни, тому можна розмістити барну стійку, поставити столик або залишити вільний простір. У другому випадку (при дворядному плануванні) на кухні вміщується більше меблів та вбудованої техніки, проте не залишається місця для столу.

Підходящий дизайн маленької кухні (фото це підтверджують) дозволяє організувати простір так, що вам не потрібно буде здійснювати зайві рухи, думати, куди вмістити весь інвентар, спотикатися та довго шукати необхідні предмети.

4. Говорячи про плиту, то як варіант можна встановити варильну поверхню на дві конфорки. Так, нехай ви не зможете так само швидко готувати велику кількість їжі, як на плиті з чотирма конфорками, зате заощадите місце. Та й практика показує, що зазвичай ми більше 2-х конфорок одночасно не задіємо. Зверніть увагу на те, що відстань від духовки до протилежної стіни або меблів повинна бути такою, щоб ви без проблем могли вийняти лист.

5. Зберігати всяке кухонне начиння можна у високих підвісних шафках. Крім них, для зберігання різних побутових предметів можна задіяти простір під миттям.

6. У тісній кухні розмістити повноцінний обідній стіл майже неможливо. Але є й інші ефективні рішення. Наприклад, його можна замінити барною стійкою, стільницею, невеликим розкладним столиком або настінною конструкцією з відкидним механізмом.

7. Зробіть кухонний простір функціональнішим за допомогою різних хитрощів. Наприклад, щоб у процесі приготування їжі у вас під рукою завжди були ножі, посуд, рушники, книги з рецептами та інше необхідне начиння, прикріпіть на стіну біля робочої поверхні рейлінгу з різними гачками та тримачами. Розділіть ящики та шафи на зони, в яких ви зможете окремо зберігати столові прилади, пластикові контейнери, кришки каструль, ємності з крупами та іншими сипучими продуктами тощо.

Висновок

Якщо ви не можете самостійно впоратися з дизайном інтер'єру маленької кухні та раціональною організацією простору, рекомендуємо звернутися до професійного дизайнера. Так ви зможете бути впевнені, що кожен міліметр приміщення буде задіяний з користю, а виготовлені на замовлення меблі ідеально підійдуть для вашої кухні. Усім клієнтам надається знижка на виготовлення меблевих конструкцій –5%.