Планування шафи купе: поради та рекомендації

Планування шафи купе: поради та рекомендації

Якщо ви вирішили купити або замовити виготовлення шафи-купе, заздалегідь сплануйте її наповнення. Адже таким популярним цей вид меблів став саме тому, що дозволяє комбінувати модулі відповідно до вимог власника. Правильно виконане планування зробить вашу шафу купе містким і зручним.

Спочатку визначтеся, які речі ви плануєте зберігати там. Від призначення шафи купе відрізнятиметься її наповнення. Теоретично можна зробити планування шафи для спальні такою ж, як і для передпокою, але практично це загрожує проблемами з розміщенням речей та постійною незручністю у використанні.

Умовно в шафах купе виділяють 3 частини:

 1. Верхня (антресолі), де зберігаються речі рідкісного використання.
 2. Середня (основна) де зберігаються речі щоденного використання.
 3. Нижнє, де зберігається взуття.

Рекомендації щодо планування

 • Бажано, щоб кількість внутрішніх секцій шафи-купе дорівнювала кількості дверей у ньому. Не робіть розсувні двері більше 1 метра.
 • Не варто економити на довжині штанги під одяг - за розмірами він повинен перевищувати відсік з полицями. Наприклад, якщо довжина полиці – 60 см, то робіть штангу завдовжки 90 см.
 • Витримуйте висоту відділень у шафі купе – рекомендується відокремлювати мінімум 35-40 см під одяг та 20-35 см – під книги. Розміщення одягу короткої довжини на плічках (сорочки, блузи, куртки та ін.) передбачає висоту 80-100 см, довгого одягу (пальто, сукні та ін.) - 150-160 см. Щоб не помилитися з відділом для штанги, плануйте на 20 сантиметрів більше від найдовшого одягу.
 • Якщо місце в шафі для розміщення одягу та взуття не розділене, обов'язково залиште відстань між ними в 1,5 м. В іншому випадку поділ довгих речей може забруднитися від взуття.
 • У верхній частині шафи (антресолі) зазвичай розміщують великі речі (наприклад, подушки, ковдри тощо), тому по висоті верхні полиці мають бути 45-60 см.
 • Коли в шафу потрібно помістити велику кількість речей на плічках, зробіть відсік під цей одяг більше по ширині. Однак не перестарайтеся, щоб полиці не вийшли надто вузькі.
 • Відведіть місце для кількох висувних ящиків під нижню білизну та шкарпетки.
 • Якщо в шафі-купі передбачаються висувні блоки, закріплюйте їх так, щоб вони могли вільно висуватися. Подбайте про те, щоб вони висувалися повністю. На дверях не повинно бути ручок, що стирчать (їх роблять потопленими всередину).
 • Довгі полиці та штанги потребують підтримки спеціальними перегородками, щоб вони не проломилися під вагою речей.
 • Підсвічування всередині шафи краще зробити, встановивши висувний механізм світла, який спрацьовує, коли відчиняються двері.

Наша компанія виконає замовлення на будь-яку шафу-купе, враховуючи всі перелічені вище поради, а також допоможе грамотно спланувати внутрішній простір відділів при необхідності. Завдяки цьому ваша шафа вмістить більше речей, звільняючи місце у приміщенні.