Робити кухню відкритого чи закритого типу?
Літня кухня – це справжнє місце відпочинку для любителів дачі. Кухня на дачі може бути закрита та відкрита. Обидва ці види широко застосовуються в сучасному будівництві. Будувати приміщення відкритого чи закритого типу – справа смаку кожного та вибір лише за вами.
Кухня відкритого типу
Відкриті кухні на дачі - це свого роду альтанки. Вони обладнуються бетонною підлогою або плиткою, зміцнюються стовпами для створення опори та закриваються дахом. На них встановлюються печі, аерогрилі та електрогрилі, робочі поверхні, столи та стільці. Іноді їх будують без даху чи навісу, встановлюючи туди мінімум техніки, щоб її не пошкодили опади. Відкрита, як правило, будується з натуральних матеріалів – дерева, каменю чи цегли.
Переваги кухні відкритого типу:
· відносно швидкі темпи будівництва з урахуванням створення проекту дизайну, підбору матеріалів, підведення електрики та інших послуг;
· технологія будівництва досить проста, вам знадобиться лише необхідний мінімум розрахунків для будівництва довговічної літньої кухні;
· загальні витрати на будівництво невеликі. Матеріалів для такої споруди знадобиться не надто багато, тому що стін у неї немає, а головна витрата, як правило, йде на оздоблення.
Недоліки:
· відкриту кухню можна використовувати тільки в літню пору року, з урахуванням того, що вона має дах. Якщо даху немає, використання приміщення можливе тільки в сонячні, не дощові дні;
· захист від вітру та від літніх комах знаходиться на нулі;
· від сильного дощу та вогкості на вулиці вона не захищає;
· на відкритих кухнях не можна залишати продукти та приготовані страви;
· на зимово-осінній період всі меблі та побутова техніка повинні ховатися в тепле, сухе місце, щоб виключити її псування.
Закрита літня кухня
Приміщення закритого типу є повноцінною, капітальною спорудою, на проект якої і зведення піде трохи більше часу та фінансів. Однак, закрита літня кухня на дачі – найкраще рішення. Це споруда зі стінами та дахом, дверима, вікнами та капітальною підлогою. Така кухня може бути поєднана з іншими зручностями - лазнею, льохом, альтанками, верандою та робочими приміщеннями. Як правило, для будівництва закритого приміщення вибирають досить легкі матеріали і не надто морочаться з оздобленням та утепленням будівлі, оскільки в холодну пору року таке приміщення не використовується. Деякі кухні, що будуються з піноблоків та цегли, можуть бути утеплені та побудовані за всіма критеріями капітального будинку.
Переваги приміщень закритого типу:
· Така споруда має міцні стіни, які захищають вас від усіх опадів, вогкості, набридливих комах та палючого сонця. У будь-яку погоду буде актуальним;
· Якщо обладнати на кухні зону для відпочинку, вона цілком може служити невеликим будиночком для гостей або просто комфортною зоною для відпочинку;
· У ній можна зберігати цінності, продукти харчування, проводити всі комунікації. Закрита кухня надійніша, ніж відкритого типу.
Недоліки:
· Матеріалів на цю споруду йде в рази більше, ніж на будівництво відкритої кухні. Отже, витрати на зведення закритої споруди будуть значно вищими;
· Для того, щоб кухня була функціональною, побудованою якісно та на довгий час, необхідно проведення маси розрахунків;
· Процес будівництва більш тривалий внаслідок того, що потрібно щільніший фундамент і зведення стін.
Будівництво закритого приміщення раціонально у тих будинках, в яких мешкають постійно. Якщо це просто дачний будиночок, то будівництво великої і дорогої закритої кухні не зовсім раціонально.
Яку обрати: відкритого чи закритого типу?
Враховуючи всі переваги та недоліки обох типів, можна сказати, що цей вибір – справа естетики та бажань кожного. Для деяких зручніше зберігати продукти вдома, а кухню використовувати як місце для обіду та приготування барбекю. Іншим потрібен комфорт - тоді більше підійде закрите приміщення, повністю обладнане так само як і у квартирах.
Будівництво кухні відкритого та закритого типу можна провести самостійно. Головне — дотримуватись усіх правил за розрахунками, вибирати якісні матеріали та методи кріплення. Оздоблення та облаштування – це ваша фантазія. У цьому сезоні продовжують бути актуальними інтер'єри в стилі «лофт» та «модерн», які активно використовуються в оформленні літніх кухонь.