Що дійсно потрібно на кухні?

Що дійсно потрібно на кухні?

Кухня – це місце, де ви готуєте на всю родину, а також просто приємно проводите час за обідом чи вечерею зі своїми рідними. Саме тому кухонний гарнітур має бути перш за все зручним та практичним. У цій статті ми поділимося тим, які речі дійсно потрібні на кухні, а також запропонуємо ідеї ремонту кухонного приміщення.

Як обрати кухню: поради

1. Визначте меблі та обладнання, яке вам потрібно.

Це, мабуть, головне завдання. Стандартний набір меблевих конструкцій включає робочий трикутник (плита, раковина, стільниця), шафи для підлоги і навісні шафки. Все це - найрізноманітніших форм та розмірів. А далі ви самі вирішуєте, чи потрібен вам повноцінний обідній стіл, чи достатньо буде барної стійки, вбудовувати техніку чи знайти місце на кухні без цього, купувати посудомийну машину чи мити посуд вручну тощо. Також пам'ятайте, що якщо холодильник на кухні обов'язково має бути, то пральну машину не обов'язково "тулити" на кухні. Її можна поставити у ванній або навіть у коридорі. Купуйте тільки ті меблі та техніку, які вам точно потрібні, щоб кухня була зручною і не захаращеною.

2. Підберіть кухонні прилади за розміром приміщення.

Навіть у маленькому приміщенні можна грамотно розмістити необхідний кухонний гарнітур. Для цього потрібно правильно визначити розміри кухні та правильно розставити меблі. Для малогабаритних кухонь підійдуть кухонні стіни довжиною всього 360 см зі стільницею довжиною 200 см. Розташувати меблі краще L-подібним способом, лінійно (у два паралельні ряди), півостровом або з островом.

Орієнтовно. мінімальна площа кухонь різних типів може мати такі розміри:

· відкритого типу – 5-6 м²;

· закритого типу – 8-9 м²;

· закритого типу зі столом – 10-15 м²;

· закритого типу з островом – 18 м² та більше.

У цих розмірах передбачено всі основні елементи кухні.

3. Правильно встановіть кухонне обладнання.

В українських житлових будинках допускається встановлювати газові плити:

· У кухонних приміщеннях, висота яких не менше 2,2 м, а об'єм - не менше 8 м3 (для газової плити з двома пальниками), 12 м3 (з трьома), 15 м3 (з чотирма). Також у приміщенні має бути як мінімум одне вікно з кватиркою, витяжка та природне освітлення.

· У приміщеннях із похилою стелею, висота яких посередині становить не менше 2 м, за умови, що плита буде в тій частині, де висота дорівнює 2,2 м і більше.

Мийку та робочу поверхню зручно розміщувати біля вікна, звідки надходить природне світло, а холодильник – у кутку при вході до приміщення. Для зручного користування відстань між раковиною та холодильником має бути не більше 210 см, а між холодильником та плитою – не більше 270 см. Також між робочим трикутником не повинно бути предметів, що перешкоджають рух.

4. Виберіть відповідні шафки.

На кухні обов'язково має бути кілька шаф для підлоги, в яких ви зберігатимете великі і важкі предмети (каструлі і т.д.). Облаштуйте їх висувними ящиками та корзинами для зручнішого користування. Навісні шафки та полиці призначені для зберігання речей, які мають бути під рукою (круп, посуд і т.д.). Саме тому вони на рівні очей.

Техніку можна групувати (холодильник з морозильною камерою, плиту з духовкою, духовку з мікрохвильовою піччю) і вбудовувати в меблі. Так ви скоротите кількість техніки і позбавитеся від обтяжливого ефекту.

Важливо також подбати про правильну композицію з маленьких і великих, високих та низьких шафок, які при гармонійному розташуванні впорядкують кухонні елементи, зроблять приміщення більш організованим та естетичним.

Висновок

Якщо ви не фахівець, все це може бути досить складним. Тому ми безкоштовно надаємо консультацію дизайнера. Також ви завжди можете звернутися до компанії “Н-проджект” для виклику замірника, замовлення послуги 3D-моделювання та виготовлення стильної, зручної кухні!