Сучасний дизайн кухні: комфорт та функціональність

Сучасний дизайн кухні: комфорт та функціональність

Кухня – одна з найважливіших частин будинку. А оскільки за приготуванням і прийомом їжі проводять багато часу, сучасні кухні відрізняються мінімалізмом, зручністю та функціональністю. Характерною особливістю сучасного стилю є мінімалізм - проста та чітка форма меблів без зайвих деталей. А тепер докладніше.

Кухні у сучасному стилі: загальні характеристики

Сучасний стиль завоював популярність завдяки своїй простоті та елегантності.

Кухня в сучасному стилі поєднує в собі начебто несумісні елементи. Одна умова – дизайн має бути простим, функціональним та помірним у колірних рішеннях. Одне з найпопулярніших рішень - поділити приміщення на багатофункціональні зони. Це можна зробити за допомогою:

  • світла (різні за дизайном та потужністю лампи над кожною зоною);
  • покриття підлоги (колір, матеріал, килими – все це візуально виділяє зони);
  • меблів (в одній частині кухні - місце для приготування, в іншій - барна стійка, в третій - стіл для обіду і т.д.).

Також важливо розумно розмістити меблі. Кухні невеликого розміру краще оформляти у світлих тонах, бажано однорідних. Щоб додати контрасту, можна вибрати інший колір для фурнітури, фіранок та декору. Для просторих кухонь існують свої рішення щодо оформлення простору. Наприклад, модною стала тенденція острівного розташування: по периметру розміщуються мийка, плита, стіл для приготування та інші елементи, а посередині - барна стійка або обідній стіл.

Кухні у сучасному стилі: матеріали

Меблі для кухонь у сучасному стилі прийнято робити з металу, дерева, пластику, гіпсу, скла та ін. – обмежень немає. Особливе визнання мають дерев'яні кухні: вони екологічно чисті, практичні та довговічні. Дерево робить затишною кухню, створює теплу атмосферу. А в поєднанні з іншими матеріалами та видами оздоблення приміщення набуває стильного вишуканого вигляду.

Наприклад, якщо з'єднати дерево та метал, інтер'єр гармонійно поєднуватиме таємничість природи та цивілізацію міста. Атмосфера стане затишною та суворою одночасно. Скло створить враження простору та світла. Для покриття підлоги слід зупинити вибір на ковроліні, ламінаті, паркеті.

Кухні у сучасному стилі: колірні рішення

Сучасний стиль вирізняють світлі відтінки. Вони елегантні та прості, не дратують та сприяють спокійному прийому. А це так важливо для гарного самопочуття. Яскраві та насичені кольори виглядатимуть несмачно або просто недоречно. Тим більше якщо їх багато. Щоб не подолати квіти, виберіть один колір, а далі підбирайте його відтінки. Боїтеся, що вийде похмуро і хочете урізноманітнити інтер'єр? Зробіть це, поставивши кілька колірних акцентів.

Кухні у сучасному стилі: модні рішення

Останнім часом стало модно поєднувати кухню з вітальнею. Таке рішення досить функціональне, та й виглядає сучасно. Якщо одне з приміщень невелике, поєднати кухню з вітальнею буде часом кращим варіантом. Як правило, дизайн інтер'єру роблять загальним або поділяють на зони.

Ще одним із популярних віянь у дизайні сучасних кухонь стало розміщувати барну стійку. Головне в сучасному стилі - зручність та простота. Так ось барна стійка дуже функціональна: за нею можна випити каву чи спиртне, швидко перекусити чи просто посидіти, доки хтось готує.

Висновок

Сучасний дизайн кухні повинен відповідати вимогам часу та моди. Перед тим, як оформляти кухонний простір, ознайомтеся з модними напрямками в дизайні та оберіть кілька найбільш слушних. Пам'ятайте: вам на кухні має бути комфортно та зручно.

При виборі матеріалів керуйтеся не лише зовнішнім виглядом, а й практичністю. Наприклад, можна оформити кухню, використовуючи скляні матеріали. Глянцева поверхня виглядає багато і красиво, але за нею складно доглядати.

Будьте готові, що доведеться постійно стежити за її чистотою, тому що буде видно все: відбитки пальців, пил, жирні плями. Не бійтеся експериментувати. Іноді, при правильному поєднанні навіть несумісні елементи здатні створити оригінальний дизайн.