Вибираємо шафу купе для спальні

Вибираємо шафу купе для спальні

У спальні, однією з найважливіших речей після ліжка є шафа. У ньому зберігають одяг, взуття, постільну білизну, предмети особистої гігієни, косметику та багато іншого. Наявність зручної та місткої шафи гарантує порядок та комфорт навіть у невеликій кімнаті. Шафа-купе в спальню може стати чудовим помічником у цьому питанні. Такі меблі можуть замінити цілу вбиральню, при цьому, мають компактні розміри та стильний зовнішній вигляд.

Сьогодні виробники пропонують велику різноманітність моделей шаф-купе. Як серед них вибрати найбільш підходящий?

Конструкція

Шафи-купе бувають корпусні (окремо стоять) і вбудовані в заздалегідь передбачену для цього нішу у стіні. Різниця між ними полягає в тому, що перший варіант можна за необхідності пересунути на інше місце, наприклад, під час ремонту. Вбудована шафа купе в спальню може займати лише місце, яке йому відвели. Він ідеально вписується в інтер'єр, не порушуючи його цілісність.

Форма

Шафи-купе за своєю формою бувають:

  • лінійні (прямокутні) – можна назвати класикою жанру, це найпопулярніший і найдоступніший за ціною варіант меблів. Така шафа буде доречна практично в будь-якій кімнаті;
  • кутові - традиційно вибирають ті, хто хоче заощадити вільний простір і так у невеликому приміщенні. Кутова шафа купе в спальню через складність конструкції коштує дещо дорожче, проте, вона вважається більш місткою;
  • радіусні – за своєю функціональністю нічим не поступається двом попереднім видам, за винятком незвичайної форми – хвилеподібного фасаду, чим привертає увагу оточуючих.

Матеріал виготовлення

Сьогодні можна знайти шафи-купе, виконані з МДФ, масиву дерева, з фотодруком, дзеркальними фасадами і т.д. Вибір залежить від дизайну спальні. Моделі з масиву відмінно впишуться в класичний інтер'єр, але їхня ціна досить висока. Непоганою альтернативою може стати шафа із МДФ. Він за своїм зовнішнім виглядом нічим не поступається, відрізняється практичністю та довговічністю. Меблі з фотодруком або піскоструминним малюнком стануть родзинкою будь-якої спальні, вона нікого не залишить байдужим. Дзеркальні фасади візуально збільшать невелику кімнату, наповнять її світлом.

Колір

Дизайн шаф купе в спальню також відрізняється різноманітністю колірних рішень. Крім традиційно білого, чорного, коричневого, кремового або кавового кольору меблів, виробники пропонують вироби яскравого та незвичайного забарвлення (салатного, червоного, оранжевого, лілового тощо). Головне, при виборі не забувати про те, що спальня це місце для відпочинку і обстановка в ній має заспокійливу дію.

Внутрішнє наповнення

Наповнення шафи купе до спальні – ще один важливий аспект вибору. Кожен покупець вирішує собі, скільки полиць, висувних ящиків, гачків для тремпелей, спеціальних кріплень для сумок та іншої дрібниці йому необхідне. Сьогодні існує можливість заздалегідь продумати та спланувати наповнення шафи з урахуванням своїх потреб та тих речей, які в ній зберігатимуться.

Крім того, при виборі шафи-купе важливо врахувати та репутацію виробника. Тільки так можна бути впевненими в хорошій якості і надійності меблів, що купуються.