Як обрати меблі для спальні?

Як обрати меблі для спальні?

Здоровий міцний сон - запорука гарного початку дня, від нього залежить те, як Ви почуватиметеся фізично та емоційно, що дуже важливо для різних сфер життєдіяльності. У цій статті ми зробимо акценти на всіх нюансах, які слід врахувати перед тим, як замовити меблі для спальні.

А що потрібне для здорового сну? Правильно, гармонійно влаштована спальня. Саме це впливає якість сну. Коли ви добре виспитеся, то вже не хочеться бурчати вранці, за лічені секунди закипає чайник, а чоловік раптом стає уважним і під ногами не плутається. Відповідно, і на роботі все налагоджується, і ділові партнери розуміють із півслова.

Слід почати з вибору кімнати, де ви хочете влаштувати спальню. З погляду фен-шуй форм-фактор спальні має бути правильним – тобто це квадрат, коло, прямокутник чи восьмикутник. На щастя, архітектори типових будинків ще не дозріли до того, щоб будувати кімнати круглої форми, мабуть, не дуже зручні з практичного погляду, адже як тут можна розмістити ліжко чи шафу, наприклад? Тому краще не чіпатимемо ці форми. Хоча в них, звичайно ж, немає нічого страшного і якщо вам потрапить подібне диво світу – можете спати спокійно. Якщо в спальні присутні гострі кути – значить вона неправильної форми – все це можна скоригувати рослинами, дзеркалами або закрити фіранкою, ширмою.

Добре, коли спальня максимально далі перебуватиме від вхідних дверей. Так ви почуватиметеся в безпеці, лежачи в ліжку і вас не турбуватимуть шуми, що лунають зі сходів. До речі дуже бажано щоб кухня та туалет також розташовувалися подалі від спальні, нема чого нам сторонні запахи та зайві звуки.

У жодному разі спальня не повинна бути прохідним місцем, щоб енергія могла правильно циркулювати. З цього випливає, що в спальні повинні бути тільки одні двері. Не можна, щоб розташування дверей було одне навпроти одного, це може вплинути на ваше сімейне порозуміння. Якщо вийшло так, що ви не можете змінити планування, то можна повісити дерев'яну завісу на двері спальні з намистин.

Якщо є гострий кут стіни, то він також не повинен бути спрямований на двері спальні. Цей недолік допоможе виправити якусь рослину з округленим листям, повішене на гострий кут.

Повинна бути рівна і стеля, без нахилів і балок. При похилій стелі потрібно протягнути від нижнього кута червону стрічку, що зробить стелю символічно рівною. Вкрай негативно впливають на здоров'я стельові балки, особливо коли ви під ними спите. Скоригувати балки можна за допомогою бамбукових флейт, кристалів, дзвіночків та інших засобів фен-шуй.

Негативним джерелом можуть стати неправильно підібрані та розставлені меблі. Меблі повинні стояти так, щоб її гострі кути не були спрямовані на ліжко. Тому тумбочки, які максимально близько стоять до ліжка, повинні бути округлими або задрапірованими щільною тканиною.

І саме ліжко не менш важливе. Ліжко має бути красивим, зручним і міцним. Категоричне «ні» металевим ліжкам, що хитаються, з гнучкою сіткою. Під ліжком має циркулювати енергія, для цього ліжко має бути на ніжках. Не рекомендується ставити під ліжко громіздкі речі: валізи, картонні коробки з непотрібними речами.

Ліжко повинне бути розташоване так, щоб, лежачи на ньому, ви бачили двері і входять до них, але не ногами до дверей - це поза покійника, «становище смерті». Найбільш сприятливе розташування ліжка - по діагоналі від дверей, так, щоб узголів'я ліжка стикалося зі стіною.

Ліжко краще не ставити близько до вікна, піддаючи себе впливу протягів і прямих сонячних променів. Якщо таке сусідство вас не лякає, то ліжко бажано поставити так, щоб воно торкалося будь-якої сторони іншої стіни (без вікна). Ліжко посередині кімнати створює відчуття занепокоєння та невпевненості.

Погано, якщо ліжко знаходиться біля стіни, суміжної із туалетом. У будь-якому випадку, якщо ви погано спите або не відпочиваєте навіть після довгого сну, переставте ліжко – стан одразу покращає.

Якщо прямо у вікно спальні дивляться гострі кути сусідніх будівель, гілки дерев, рекламні або дорожні покажчики, вікна краще закрити щільними шторами або жалюзі.

Дзеркала в спальні – не найкраща прикраса. Вони допускаються в невеликих кількостях і так, щоб прокинувшись і розплющивши очі, ви не бачили себе в дзеркалі. Це може завдати вам неприємностей у відносинах з близькими людьми.

Те, що ви бачите відразу, як тільки прокинулися – дуже важливе. Це має бути щось приємне. Це може бути красива картина або предмет, який дорогий вашому серцю. Вікно з приємним виглядом (а не з недобудованим будинком та підйомними кранами) добре в тому випадку, якщо на ліжко не падають прямі сонячні промені.

Спальня для дорослих має бути оброблена у спокійних, пастельних тонах. А дитяча спальня - навпаки, в яскравих, тому що дітям для зростання та активності потрібне постійне підживлення янською енергією.

Якщо ви поки самотні у своїй спальні і хочете змінити цю ситуацію, то приберіть зі спальні все, що нагадує вам про минулу близьку людину і роботу. Ліжко повинне стояти так, щоб до нього можна було підійти з двох боків.

Якщо у вас вже є кохана людина, то для зміцнення стосунків і щоб уникнути суперечок необхідно, щоб матрац був один. Окремі матраци символічно роз'єднують людей, що сплять разом. В цьому випадку краще спати у різних кімнатах, ніж поряд, але на окремих матрацах.

Якщо спальня є за сумісництвом кабінетом, або несе якусь іншу додаткову функцію, бажано, щоб зона сну та зона роботи були розділені.

Освітлення має бути приємне та неяскраве. Розлогі люстри краще замінити бра і торшерами з неяскравими лампочками.

Рослини, приємні оку та корисні в інших кімнатах, у спальні будуть недоречні, оскільки вони виділяють янську енергію у великій кількості, а це може негативно позначитися на вашому сні. Якщо ви зовсім не можете жити без квітів, то вони повинні бути маленькими.

А якщо ви очікуєте на появу нового члена сім'ї, то протягом вагітності не можна рухати ліжко і мити підлогу під нею. За старовинним китайським повір'ям, під ліжком вагітної жінки живуть парфуми, що дають новонародженому енергію життя, і лякати їх не варто.

Меблі для спальні можуть бути:

  • із масиву дерева;
  • покрита шпоном, тобто. тонким шаром дерева, як правило, більш цінної породи, ніж основа меблів;
  • кованої з елементами декоративного оздоблення з дерева, скла, декоративного пластику, тканини;
  • плетеної - з лози чи ротанга.

Залежно від стилю меблів, можуть застосовуватися різні прийоми роботи з матеріалом: дерево (у тому числі і шпон) може бути штучно зістарене, покрите спеціальними декоративними складами, виглядати полірованим, золоченим, глянцевим, "свіжоструганим", імітувати поверхню мармуру, каменю, бути. будь-якої фактури.

Ціна меблів для спальних залежить від наступних факторів:

  • від виробника (імпортні меблі дорожчі за вітчизняні);
  • від матеріалу (меблі з натурального дерева тих чи інших порід найдорожчі);
  • від дизайнерських розробок (стандартні меблі дешевші, ніж вироблені на замовлення, особливо розроблені із залученням відомих дизайнерів);
  • від способу виготовлення (меблі, виконані на замовлення або при частково ручному виготовленні дорожчі за "фабричні" меблі).

У жодному разі не заощаджуйте на хорошому ліжку. Ліжко - предмет меблів, який треба вибирати, виходячи насамперед з його якості. "Неправильне" ліжко може призвести до серйозних захворювань, у тому числі захворювань хребта.

Вибираючи продавця, переконайтеся в якості меблів, швидкої та якісної доставки та збирання меблів. Гарантія на меблі повинна даватися фірмою-виробником, а на збирання меблів - фірмою-продавцем.