Як обрати стільці  для дому

Як обрати стільці для дому

Сьогодні, різноманіття меблів, часом призводить покупців у глухий кут. І вибір такого непересічного предмета, як стілець, може застати зненацька. Так, як його вибрати, стілець для дому?

Конструкція та форма

Перед покупкою, варто, звичайно, керуватися смаком, зручністю даних меблів. По-перше, визначимося з формою, конструкцією. Ці властивості залежать від стилю інтер'єру, площі приміщення. Для просторих вітальні або спальні, виконаних класичним стилем відмінно підходять стільці з прямими або вигнутими ніжками, так звані віденські. З прямокутним, квадратним чи круглим сидінням. Ще, у велику кімнату добре впишеться підлозі крісло з підлокітниками або без, класичний трон із високою спинкою. Всі перераховані вище варіанти зустрічаються, як правило, в цілісному, нерозбірному вигляді. Вони найміцніші та довговічніші.

Однак якщо ваша квартира або будинок має не такі солідні розміри, як хотілося б, доводиться використовувати кожен сантиметр. Відмінною підмогою в цій справі буде складний стілець. У зібраному вигляді займає мало простору. Так само як і стул, що штабелюється, допомагає заощадити площу поверхні.

Ще одна модифікація, яка, у свою чергу, підійде стилю модерн – барний стілець. Популярна версія, універсальна для маленької або великої кухні. Барне крісло, з високими ніжками, добре впишеться в студію, оформлену у відповідному стилі, і підкреслить смак господарів будинку.

Практичність та комфорт.

Коли з формою вже визначилися, настав час замислитись про комфорт. Вибирайте стілець з урахуванням інтенсивності використання, необхідно зрозуміти, яку функцію предмет меблів виконуватиме: для роботи, посиденьок, декору. Якщо вам доведеться проводити в ньому багато годин на день, він має бути максимально ергономічним, комфортним.

Щодо ступеня жорсткості, можна виділити такі види: м'які, напівм'які та жорсткі стільці. Причому м'який стілець зовсім не означає, що він такий від ніжок до кінця спинки. Еластичним допускається лише сидіння, товщина його від 4 сантиметрів і більше, можливе додавання пружин, для більшої пружності. Напівм'які стільці – з тонким шаром наповнювача для сидіння. Тверді, як правило, без оббивки.

З точки зору практичності, для кухні слід вибирати матеріали, що легко піддаються чищенню, не вбирають запахи. Обтягнуті, наприклад, штучною чи натуральною шкірою. Для спальні або вітальні – велюр, жаккард, флок чи будь-яка інша оббивка для крісла на ваш вибір.

Екологічність та довговічність.

Дизайнерські ідеї втілюють меблі із різних матеріалів. Це може бути дерево, ротанг, пластик, полікарбонат, метал та інші.

Багато конструкторів меблів намагаються поєднувати в одному предметі меблів кілька матеріалів та текстур. Такий арт-стул стане справжньою особливістю інтер'єру, підкреслить характер, настрій будинку.

Екстравагантний або малопомітний, найголовніше, щоб стілець вам був до душі. А за належного догляду прослужить довго.