Як працювати з дизайнером інтер'єрів віддалено
Буває так, що дизайнер, якому довіряється робота над Вашим будинком, знаходиться не тільки в іншому місті, а й в іншій країні. Звичайно, ніхто не сперечається, що найкращий варіант – це живе спілкування, часте відвідування об'єкту та спільний контроль ремонту. Але якщо обставини склалися таким чином, що робота з дизайнером проходитиме віддалено, Вам варто дізнатися про всі нюанси та тонкощі такого співробітництва. Якщо після прочитання цієї статті Вас ніщо не відлякає, сміливо наймайте віддаленого дизайнера.
Дизайнер буде рідко відвідувати об'єкт
Якщо взагалі його відвідуватиме. Як можна здогадатися, у такому разі Вам доведеться взяти на себе завдання щодо контролю технічних робіт, особливостей процесу, якості виконання та пізніше максимально об'єктивно переказувати всю інформацію дизайнеру. Тут все залежить від Вашої уважності та відповідального виконроба. В ідеалі, дизайнер, який створив проект, повинен відвідати об'єкт як мінімум 3 рази:
- на самому початку робіт;
- при доборі меблів, освітлення;
- при декоруванні інтер'єру
Звичайно, додаткові появи дизайнера на об'єкті будуть лише плюсом, але, як правило, відбувається це за потребою та залежить від можливості додаткової оплати транспортних витрат.
Вибір останніх та зручних засобів комунікації
Завдяки сучасним засобам зв'язку та останнім технологіям живе спілкування можна повністю виключити та замінити альтернативними способами – телефоном, соціальними мережами, поштою, Skype, та ін. Інтернет-технології дозволять Вам не тільки вести спілкування в режимі реального часу, але й обмінюватися фото, відео, текстової інформації. Хоча робити позначки на тому самому плані, максимально доступно і просто пояснювати певні речі буде іноді важко.
Не забувайте про часові пояси
Коли Вас дизайнер знаходиться від Вас на дуже великій відстані, слід пам'ятати про різницю в часі. Усього 2 години відіграють важливу роль, тому обмовте цей момент і призначайте наступні переговори заздалегідь, щоб уникнути можливих неприємностей.
Поясніть максимально зрозуміло
Оскільки дизайнер знаходиться далеко, свої пояснення краще викладати з використанням графічних матеріалів. Чи це буде фото, креслення, план або просто сторінка в інтернеті — все пригодиться. Починаючи розмову робіть так, щоб дизайнер конкретно розумів про що йдеться. Ви повинні чітко бути впевнені в тому, що говорите про те саме. Для цього використовуйте фрази: "зараз відкриємо креслення № 011", "погляньте в лівий нижній кут", "бачите розетку під вікном у спальні" і т. д. Намагайтеся говорити конкретно, прив'язуючись до кутів, букв, цифр, предметів.
Відсутність роботи з постачальниками
Дизайнер з іншого міста, звичайно ж, у своєму місті добре розуміється на постачальниках, магазинах, виробниках. Що стосується чужого міста (тобто у Вашого) - він швидше за все не має такої інформації. Саме тому ця місія також покладається на Ваші плечі. Але в чому ж дизайнер зможе допомогти?
Перш ніж вирушити до магазинів, попросіть у нього точні дані про максимальні, мінімальні розміри меблів. Також він може прорахувати кількість плитки, паркету, довжину плінтусів, рулонів шпалер, необхідних для Вашого будинку. Крім того, варто поцікавитися у дизайнера яких виробників він може порадити. Можливо, їх продукція представлена і у Вашому місті. Все це значно заощадить час та убереже Вас від пошуку непотрібної продукції. Крім того, рекомендації дизайнера зададуть Вам правильний орієнтир на вибір техніки або побутових предметів.
Як бути з кольором та текстурою?
Що є найгострішою проблемою у створенні дизайну? Звичайно це колір та текстура. В принципі, проблеми як такої немає, але в цьому питанні Вам варто покладатися на себе. Адже жодне фото не здатне передати реальну картину. І те, що Ви бачите очима, неможливо буде точно відобразити на моніторі. Тому відразу ж рахуйте питання типу «Як Вам цей колір?», «Чи подобається Вам текстура?» недоречними. Це все одно, що запитати у дальтоніка про зелені або червоні відтінки. Перш ніж вирушити по магазинах, ви, звичайно ж, обговорите колірну гаму, але під час покупок краще орієнтуватися на заздалегідь намічену концепцію.
Ось і всі тонкощі у роботі з віддаленим дизайнером. Їх небагато, але до всіх перерахованих вище аспектів варто бути готовим заздалегідь. Правду кажучи, дизайнери й самі не люблять братися за такі проекти, адже їхні дії повністю скуті. Але якщо Ви знайшли дизайнера, заради якого варто зазнати всіх цих труднощів і все-таки зважилися на віддалену співпрацю — це заслуговує на повагу. Бажаємо успіхів у створенні якісного, цікавого проекту.