Як правильно обрати кухонну мийку?

Як правильно обрати кухонну мийку?

Кожен хто збирається купити нове миття думає про те, яку ж з них вибрати. Зовсім недавно вибір був не дуже великий: емальована або з нержавіючої сталі. Сьогодні ж кількість приладів та матеріалів, з яких вони виготовлені, значно зросла.

Якщо Вам трапилася ця стаття, значить Ви замислюєтеся про те, яку мийку варто купити. Для цього розберемося чим відрізняються види мийок.

Тип установки

Усього їх 4:

  • накладні;
  • інтегровані;
  • підстільні;
  • врізні.
  • Накладні мийки

Накладні миття 

Завдяки простоті монтажу є найпопулярнішими. Їх часто встановлюють на кухні з кількома шафами, в одну з яких і «накладається» мийка. Простота монтажу є головною перевагою такого миття, адже встановити її зможе будь-який чоловік. З недоліків варто відзначити явний стик між робочою поверхнею та мийкою, до якого може потрапляти вода.

Врізні мийки

Врізні мийки зустрічаються найчастіше. Вони також прості у встановленні. На відміну від накладних мийок врізні мийки гігієнічніші і можуть вбудовуватися в будь-який матеріал (ДСП, дерево, ламінат).

Інтегровані мийки

Вони відрізняються від решти розташування бортика, який знаходиться або трохи нижчий, або трохи вище, або на рівні з поверхнею. Переваги – органічність інтегрування. Вписати таке миття можна практично в будь-який дизайн.

Підстільні мийки

Такі мийки встановлюються під стільницею. Вони є підвидом вбудованих мийок. Їх встановлюють під цілісними пластиковими, дерев'яними, кам'яними стільницями. Установкою таких мийок має займатися спеціаліст. З переваг варто відзначити те, що підстільні мийки не потребують спеціального догляду, а також відрізняються гігієнічністю та практичністю.

Розмір мийки

Для того, щоб миття виконувало свою функцію максимально ефективно перед покупкою необхідно визначити її розміри. Невеликі мийки цілком підійдуть для 1-2 чоловік. Великій родині краще вибрати місткі, глибокі мийки, в яких поміститься багато посуду.

Форма та розмір чаші

Також у вас є можливість вибору кількості чаш. Мийки можуть бути з 1-ї, 2-ма, 3-ма чашами. Звичайно чим менше чаш, тим компактніша миття, але в той же час чим більше чаш - тим зручніше і практичніше миття. Декілька чаш дозволяють одночасно мити овочі, каструлі, сковорідки окремо.

Що стосується форми чаш, вона може бути:

  • круглий;
  • овальної;
  • квадратний;
  • прямокутної.

Звичайно ж найбільш практичною є кругла форма, адже посуд та тарілки, як правило, мають таку саму форму. Зверніть увагу на глибину. Оптимальною читається глибина в 20-22 см. Більшість мийок крім чаші оснащені бічними крилами (або крилом). На них зручно ставити помитий посуд. Завдяки своїй рельєфній поверхні вода, що залишилася, стікатиме з вимитого посуду. Крім того, ці крила виготовлені з жаростійкого матеріалу, тому ви можете сміливо ставити на них розпечену каструлю або сковорідку.

Матеріал чаші

Основними матеріалами у виробництві мийок є емаль, нержавіюча сталь, граніт, кераміка.

Емальовані мийки є найдавнішими серед своїх «колег». Вони недорогі, прості, зазвичай білі, але досить крихкі.

Мийки з нержавіючої сталі залишаються найпопулярнішими вже багато років поспіль. Вони недорогі, довго служать і випускаються у різних модифікаціях та з різними дизайнами. Колір таких мийок універсальний, що дозволяє органічно вписатися в будь-який інтер'єр. Їх матеріал стійкий до високих температур, а самі мийки дуже зручні та прості у догляді.

Глянцеві мийки - різновид моєї з нержавіючої сталі. Головна відмінність - відполірована до блиску сталь. Такі пристрої мають відмінний вигляд, але потребують ретельного догляду, оскільки навіть маленька крапля води залишить сліди на дзеркальній поверхні. Також є матові мийки. Їхня поверхня злегка шорстка, завдяки чому сліди потік не залишається. Особливий догляд за ними не потрібний.

Гранітні мийки виготовляються з гранітної крихти (70-90%) та полімеру (30-10%), їх товщина становить 10 мм. Це найміцніший матеріал для мийок. Німеччина та Італія – найякісніші виробники таких приладів. Звичайно, є й наші вітчизняні виробники, але вони при виготовленні додають більше полімеру, що значно знижує ресурс гранітного миття.

Керамічні мийки виготовляються з полімеру та наповнювача. Скловолокно, кварцовий пісок, гранітна крихта - все це використовується як тверде волокно. Керамічні мийки мають безліч переваг - вони стійкі до високих температур, погано поглинають матеріали (жир, вино, сік і т. д.), стійкі до ударів і подряпин, тихі, не потребують особливого догляду.

Комплектація

Мийка може постачатися з наступними аксесуарами:

  • обробна дошка (пластикова чи дерев'яна);
  • коландер - насадка у вигляді сітки призначена для розморожування продуктів, сушіння зелені, овочів, фруктів;
  • кошик для сушіння овочів, фруктів;
  • вбудований дозатор миючого засобу;
  • подрібнювач харчових відходів.

Стиль

І, нарешті, найважливіше - нове миття має органічно вписатися в дизайн вашої кухні. Намагайтеся звернути увагу на дрібні деталі миття, загальний стиль, якість виконання та матеріалів.

  Вдалих покупок!