Як спланувати дизайн вітальні?

Як спланувати дизайн вітальні?

Вітальня – це, мабуть, головна кімната у будинку, адже саме там збирається вся родина для відпочинку. До того ж, вона часто є показником смаку та стилю господарів в очах гостей. Як спланувати дизайн інтер'єру вітальні? Як правильно розставити меблі у маленькій вітальні так, щоб проводити час там було зручно та комфортно для всіх. Багато що в розробці дизайну залежить від того, як ви звикли проводити час вдома. У цій статті ми пропонуємо вам 5 найбільш вдалих планувань з фото, які допоможуть створити ідеальну вітальню у вашому домі.

5 ідей для дизайну зручної вітальні

1. Орієнтування на візуальний центр

Виберіть якийсь предмет  є візуальним центром та розгорніть м'які меблі (диван, крісло, подушки) у його бік. Таким центром зазвичай є телевізор, хоча вдалим варіантом також буде камін. Книжкова шафа або вікно також підходять як візуальний центр хоча використовуються набагато рідше. Таким чином у вітальні завжди можна буде поспілкуватися, і просто відпочити за переглядом фільму.

2. Орієнтування на зону спілкування

Як правило, в центрі кімнати опиняється журнальний столик, а навколо нього розставляються дивани та крісла. Інші деталі інтер'єру (наприклад, шафа-купе, телевізор тощо) можуть зайняти місце збоку, біля стіни. Важливо забезпечити комфортний прохід із будь-якого боку кола. Таке планування дозволяє зробити акцент на спілкуванні та підходить людям, які люблять проводити час за дружньою розмовою з рідними та друзями.

3. Орієнтування на зону для ігор

Відмінний варіант для тих, хто має дітей. Таке планування передбачає ігрову зону в центрі вітальні та зону спілкування біля неї. Ненав'язливо розділити “дитячу” та “дорослу” зону допоможуть різні килимки та журнальний столик між ними.

4. Орієнтування на візуальний баланс

При такому дизайні схожі за розмірами предмети меблів бажано ставити один навпроти одного. Це допоможе створити візуальний баланс, але при цьому дозволить все ж таки зробити кімнату не дуже формальною.

5. Орієнтування на симетрію

Симетрія у плануванні створює відчуття суворості, формальності, тому найкраще підходить для офісних приміщень. Проте є люди, яким подобається, щоби все було симетрично, навіть удома. У такому разі заздалегідь придбайте парні предмети меблів (крісла, дивани, тумбочки з лампами, шафи).

Кухня та вітальня разом

Коли кухня з'єднана з вітальнею, вдалим варіантом буде розділити приміщення на зони за допомогою барної стійки. Для кухні виберіть лінійне або кутове розташування, паралельно якому йтиме барна стійка зі стільцями, де члени сім'ї зможуть їсти. По інший бік поставте невеликий журнальний столик з кріслами навколо нього або півколо перед телевізором для комфортного відпочинку. Також столик нагоді, якщо захочете чимось пригостити друзів або разом попити чай за спілкуванням.

Важливо

Хоч би який тип планування вибрали, у вітальні зазвичай збирається багато людей, тому важливо забезпечити вільний прохід через кімнату з будь-якої точки відпочинку. Тоді всі почуватимуться комфортно.

На закінчення

Хоча ми багато часу проводимо на кухні, у спальні та у ванній, вітальня залишається тим місцем, де збирається вся родина і куди запрошуються гості. Тому важливо відповідально підійти до питання дизайну інтер'єру. Особливо, якщо ваша вітальня маленька або з'єднана з кухнею. Скористайтеся описаними нами ідеями сучасного дизайну цієї кімнати під час самостійного планування або замовте дизайн вітальні у фахівців компанії “Н-проджект”, який повністю відповідатиме потребам вашої родини.