Як спроектувати кухню?

Як спроектувати кухню?

Деякі факти, які допоможуть правильно спроектувати кухню

У кожному будинку кухня є, мабуть, найголовнішим місцем в якому проводить багато часу берегиня вогнища, господиня цього будинку. Та й усі інші члени сімї не обділяють своєю увагою це затишне місце, яке називається кухнею. Але для того, щоб кухня була комфортною, затишною, функціональною і ергономічною її необхідно правильно спроектувати. Необхідно підібрати і розставити кухонні меблі так, щоб було зручно ними користуватися, і щоб кухня виглядала просторою та світлою незалежно від об'єму приміщення виділеного під неї.

Основні принципи, пов'язані з проектуванням кухні

До початку розробки проекту майбутньої ідеальної кухні необхідно вивчити кімнату, де вона розташовуватиметься. Приміщення необхідно виміряти та накидати на аркуші паперу його креслярський план із зазначенням усіх розмірів. Потім керуючись цим планом майбутньої кухні зробити проектування розставлення елементів кухонного гарнітуру та технічної начинки кухні – варильної плити з витяжкою та мийка для миття посуду. А також кухонної побутової техніки - холодильника та посудомийної машини тощо.

Тут вже необхідно визначитися, яка модель розміщення меблів підійде під фактичні розміри приміщення. На цьому етапі не завадила б допомога фахівця, наприклад від компанії н-проджект, який зміг би дати слушну пораду при виборі тієї чи іншої моделі кухні, що підходить під конфігурацію та розміри даного приміщення.

При розробці проекту кухні слід врахувати розташування конструктивних елементів кімнати, таких як вікна, двері вентиляційні і димохідні канали, різні розетки і вимикачі. Втім, останні два елементи можна виключити із загального списку. Оскільки проектування кухонь часто передбачає перенесення вимикачів та розеток під ту модель кухні, яка була затверджена на початковій стадії розробки проекту.

Також необхідно враховувати деякі нюанси і в правильному розміщенні меблів і техніки і ось деякі з них:

· холодильник ні в якому разі не повинен стояти поряд із плитою. Це сусідство може негативно зашкодити його технічному стану. А також збільшить рахунок за електрику, тому, що гаряча плита змусить його постійно вмикатися і витрачати зайві кіловати електроенергії на заморожування продуктів харчування, що в нього покладаються;

· робоча поверхня з висувними ящиками та вбудованими шафками повинна бути розташована між варильною плитою та мийкою;

· якщо в кухні передбачено встановити посудомийну машину, то вона повинна розташовуватися поряд з мийкою, це обумовлюється зручністю підключення до водопроводу та каналізації;

· варильну плиту не варто встановлювати впритул до стіни, це принесе деякі труднощі в процесі її експлуатації. Краще встановити між нею і стіною, яку не будь шафку з висувними ящиками для зберігання всяких кухонних дрібниць.

Варіанти розташування кухонних меблів

Існує безліч варіантів планування розташування елементів кухонного гарнітура, все залежить від площі та об'єму приміщення, де знаходитиметься кухня. Хоча є і деякі загальні принципи, пов'язані з геометричними розмірами вищезгаданого приміщення, завдяки яким і розроблені загальні моделі розташування кухонних меблів.

Лінійний варіант розміщення кухні

Призначений для вузьких приміщень, де кухонний гарнітур шикується в одну лінію. Звичайна послідовність чергування кухонних меблів та побутової техніки така: плита, робоча поверхня із вбудованими шафками, мийка і наприкінці стоїть холодильник.

П-подібна модель розташування елементів кухні

Модель розміщення кухонного гарнітура літерою П є чудовим варіантом для розміщення всіх кухонних елементів з можливістю використання за максимом практично всього периметра кухонного простору. А якщо зробити свій вибір на користь кухні від N-project, якість та дизайн яких гідно оцінили багато клієнтів з таких міст як Житомир та Київ. То можна створити максимально оптимальний робочий трикутник, який складається із зручного розташування плити, мийки та холодильника з ефективним використанням просторових можливостей приміщення відведеного під кухню.

Острівна модель – оптимальний варіант для великих кухонь.

По периметру кухні розташовані всі меблі та техніка, а в центрі стоїть робоча поверхня, яку можна оснастити мийкою та варильною плитою. Або як варіант можна встановити барну стійку з високими стільцями, це буде виглядати досить оригінально, і підкреслюватиме стильність та екстравагантність господарів цього будинку.

Загалом, інтер'єр кухні буде стильним та оригінальним лише за умови розташування кухонних меблів та техніки відповідно до конфігурації приміщення та його фактичних геометричних розмірів.