Як змонтувати шафу купе?

Як змонтувати шафу купе?

Якщо ви придбали шафу-купе на замовлення, але не бажаєте платити за професійне складання, можете спробувати зібрати меблі самостійно. Звичайно, доведеться попітніти, та й часу займе це більше. Зате ви зможете заощадити свій бюджет і будете горді за себе, якщо все вийде. Купуючи меблі в компанії "Н-проджект", ви також можете скористатися послугами складання та монтажу, щоб уникнути різноманітних складнощів. Якщо ж впевнені у своїх силах, у цій статті ми розповімо, як змонтувати шафу-купе своїми руками. Тож поїхали.

Інструменти для збирання

Перед початком процесу вам необхідно запастись деякими інструментами:

  • дрилем або шуруповертом;
  • конфірматним ключем;
  • викруткою;
  • молотком;
  • вимірником рівня;
  • рулеткою;
  • шурупами, саморізами, дюбелями.

Покрокове складання та встановлення шафи-купе

Крок 1. Розмічуємо габарити шафи

Перед початком монтажу необхідно виміряти габарити меблів (висота, довжина і ширина), а потім зробити необхідні позначки (розмітку) на місці, де вона стоятиме. Зазначаємо місце основи, потім висоту та місце під полиці.

Крок 2. Збираємо основу

Основа шафи повинні бути з'єднані з корпусом у кутах, які також називають конфірматами. Використовуйте вимірювач рівня, щоб з'єднання вийшло абсолютно рівним. Якщо встановити трохи криво, дверцята будуть погано відкриватися і закриватися.

Крок 3. Збираємо та встановлюємо корпус шафи купе

Шафи краще збирати у лежачому вигляді. Навіть якщо ви думаєте, що це легко, уважно вивчіть інструкцію до збирання вашого (або хоча б просто подивіться її). Зазвичай усі деталі позначені символами, тому за схемою вам вдасться зробити збірку. Робіть все згідно з інструкцією, дотримуючись вказаної там поетапності.

Зверніть увагу, що якщо бічні грані притуляються до стін не щільно, їх потрібно акуратно підрізати, щоб з'єднання вийшло суцільним. Якщо ваша модель не передбачає встановлення бічних стінок, зробіть розмітку на стінах приміщення за допомогою рівня подальшого розміщення полиць.

Крок 4. Закріпіть задні стінки

Після складання основних частин корпусу переверніть шафу лицьовою частиною вниз, щоб встановити задню стінку. Перед цим перевірте, чи всі частини встановлені під кутом 90 градусів. Якщо цього не зробити, цілком можливо, що ви встановите свою шафу-купе нерівно, а тоді закриття дверей буде не щільним. Перевіривши, закріпіть до основи задню панель ДСП. Рекомендуємо використовувати для цього не цвяхи, а саморізи або будівельний степлер з найдовшими скобами.

Крок 5. Встановіть полиці, ящики та інше

Поставте шафу вертикально. Встановіть усередині так звані утримувачі полиць, трубу для вішал, а також напрямні для висувних ящиків. Шурупи в процесі установки повністю "утопіть", щоб вони надалі не заважали руху.

Крок 6. Встановіть розсувні двері

Що ж, це основний, але також дуже важливий етап. Спочатку зафіксуйте купейну напрямну зверху. Потім встановіть напрямну знизу. Безпосередньо перед кріпленням нижньої напрямної встановіть у ній спеціальні пружини, які фіксуватимуть ролики розсувного механізму.

При монтажі купейних дверей спочатку в рейки вставляють верхню частину дверей, а потім нижню. Після цього підрегулюйте нахил дверей. Коли все готове, зніміть з напрямних захисну плівку, а на торці дверей приклейте спеціальну щітку, щоб закривалися м'якше.

На завершення

Якщо все це здається вам надто складним, ви завжди можете звернутися до фахівців компанії Н-проджект. Ми не тільки виготовимо для вас стильну та надійну шафу-купе за індивідуальним дизайном, але й якісно її встановимо.

Телефони для довідок: (063) 016-31-11; (096) 722-04-77.