Які меблі вибрати для маленької кухні?

Які меблі вибрати для маленької кухні?

Напевно, кожна господиня мріє про велику простору кухню. Однак багатьом жінкам доводиться тіснитися у невеликих кухнях. Якщо ви плануєте ремонт або хочете просто оновити кухонні меблі, рекомендуємо прочитати цю статтю. Тут ми постаралися дати слушні поради про те, як правильно вибрати меблі для маленької кухні, щоб вони не виглядали захаращеними і при цьому були стильними і функціональними.

Для початку

Дизайн інтер'єру маленької кухні, як і будь-якого іншого приміщення, слід починати з визначення концепції. Потрібно продумати, які предмети меблів Вам обов'язково знадобляться, яку техніку можна вбудувати, який тип розміщення вибрати і т.д.?

Найкраще, якщо кухонні меблі для маленької кухні будуть суворими, без непотрібних декоративних елементів, які “з'їдають” простір.

Наперед виміряйте приміщення. Якщо ви плануєте купувати меблі на замовлення, рекомендуємо, щоб виміри зробив фахівець компанії, яка робитиме для вас кухню. Таким чином ви зможете ефективно задіяти кожен міліметр простору та отримати кухню у тому стилі, який вам подобається.

Порада: Якщо дозволяють можливості, можна поєднати кухню з вітальнею, розмістивши в ній обідню зону. Цей варіант останнім часом став дуже популярним, оскільки дає змогу візуально розширити простір. Однак у цьому випадку потрібно буде подбати, щоб кухонні меблі гармонували за стилем та кольором з вітальнею.

Підбираємо поєднання кольорів

Вибираючи меблі для малогабаритної кухні деякі власники купують предмети невеликого розміру. Однак дизайнери впевнені, що навіть на невеликій кухні будуть вдало виглядати повнорозмірні меблі. Головне, правильно її розташувати.

Контрастне поєднання білого та чорного кольорів виглядає стильно та сучасно.

Меблі для кухні підбираються під тон стін. Для невеликих приміщень чудово підходять світлі відтінки: вони допомагають візуально розширити простір. Врахуйте це, підбираючи колір кухонних меблів.

Порада: Не бійтеся урізноманітнити дизайн своєї кухні за допомогою контрастних поєднань (наприклад, чорним, сірим, червоним, бірюзовим). Але не переборщіть з відтінками – різновид кольору не в моді. Для створення стильного інтер'єру достатньо буде вдалого поєднання двох відтінків. Це ж стосується великих візерунків та безлічі декору. Чим простіший дизайн, тим краще.

Підбираємо кухонний гарнітур

Як правило, для невеликих кухонь використовують кутове або лінійне розташування меблів

Говорячи про кухонний гарнітуру, тут перевага віддається вужчим, але високим варіантам – тоді приміщення задіюється вертикальніше, ніж горизонтально. Вузькі меблі не можуть бути дуже глибокими, це потрібно буде врахувати. Якщо стандартна глибина полиць – 60 см, то на замовлення вам можуть зробити 40 см.

Порада: Для економії простору рекомендуємо використовувати меблі не з дверцятами, а з розсувними і підйомними.

Облаштовуємо обідню зону

Якщо ви живете самі або тільки з чоловіком, тоді можете використовувати в якості обідньої зони компактну барну стійку

Стіл, що складається, також допоможе значно заощадити місце на кухні.

Задіяти підвіконня як обідню зону

Якщо у вас невелика кухня, ви, напевно, розумієте, як складно розмістити в ній повноцінний обідній стіл зі стільцями. Саме тому дизайнери рекомендують для малогабаритних кухонних приміщень інші, економічніші та функціональніші рішення:

 • відкидні столи;
 • складні столи;
 • викочувальні столи;
 • трансформери;
 • барні стійки;
 • задіяння підвіконь.

Щодо стільців, то дуже вдалим як для економії простору, так і для зовнішнього вигляду кухні стане вибір прозорих стільців.

Підбираємо та розміщуємо техніку

Моделі, що вбудовуються в гарнітур - найбільш виграшний варіант

У маленькі кухні дуже складно помістити великогабаритну побутову техніку. Тому при виборі постарайтеся:

 • купувати моделі невеликих розмірів;
 • якнайбільше техніки вбудувати в меблі;
 • вибирати функціональні варіанти.

Таким чином ви заощадите простір і зробите вашу кухню стильнішою та суворішою на вигляд.

Внутрішні системи зберігання

Роблячи меблі на замовлення, ви зможете самі вибрати системи зберігання, які підійдуть вам найбільше

Стандартні кухонні меблі мають стандартні системи зберігання: шафи, полиці, відділи зберігання посуду. Однак, сьогодні дизайнери пропонують набагато більше варіантів для ефективного зберігання різних кухонних предметів. У таких моделях фурнітура може бути

 • внутрішньої – з висувними корзинами та ящиками, пляшечницями, каруселями;
 • зовнішньої – з підвісними полицями та іншими ємностями для зберігання.

На закінчення

Незалежно від габаритів вашої кухні, з грамотно розробленим дизайном та правильно підібраними меблями вона може стати функціональним, стильним на вигляд та затишним місцем у будинку, де завжди буде приємно готувати та збиратися з близькими. Ми готові надати вам професійну консультацію дизайнера, а також виконати меблі на замовлення за індивідуальним проектом. Зателефонуйте або напишіть нам, щоб дізнатися про співпрацю докладніше.