Який дизайн вітальні обрати?

Який дизайн вітальні обрати?

По суті, дизайн інтер'єру є тлом для комфортного перебування в тому чи іншому приміщенні. Тому він повинен бути добре продуманий та відповідати призначенню кімнати. Вітальня – важлива частина будь-якого будинку. Це місце, де ми часто приймаємо гостей та відпочиваємо самі. Саме тому вона має бути красивою, затишною та функціональною.

Вибір стилю

Для вітальні підійде практично будь-який стиль. Ви можете оформити інтер'єр у сучасному мінімалістичному стилі або витонченому арт-деко. Часто власники вибирають класичний дизайн, бароко чи ампір для оформлення вітальні. Для них характерні химерність, велична розкіш, декорування меблів різьбленням та інкрустацією.

Холоднішими, але не менш популярними вважаються аскетичний стиль і хай-тек, в яких переважає використання металу і скла. Найпопулярнішим серед молодих людей є стиль лофт. Він передбачає використання великої кількості натурального дерева, цегляного оздоблення, хутра у поєднанні з металом, склом та іншими елементами.

При виборі стилю вітальні орієнтуйтеся на доречність того чи іншого рішення. Якщо, наприклад, оформлення приміщення в бароковому стилі чудово виглядатиме у великому приватному будинку, то такий же дизайн у невеликій квартирі буде вкрай недоречний. Рекомендуємо порадитися з нашими фахівцями, а краще замовити у нього дизайн вітальні.

Умовний центр кімнати

У будь-якому інтер'єрі всі предмети шикуються біля умовного центру приміщення. У вітальні це може бути великий телевізор, гарний камін чи декоративний столик – місце, яке привертає увагу. Навколо такого центру створюється простір для комфортного проведення часу.

Меблі не обов'язково розташовувати вздовж стін. Це застаріле рішення. Більш практично і сучасно розташовувати її по зонах: для відпочинку, для святкового обіду, для роботи. Наприклад, можна зробити острів центром кімнати навпроти телевізора зі столиком і диваном, а письмовий стіл і крісло розташувати десь біля стіни, в кутку.

Зонувати приміщення можна не тільки за допомогою правильного розміщення самих меблів. Це можна зробити за допомогою деяких перегородок (книжкових стелажів і т.п.), освітлення, різнокольорових шпалер і покриття для підлоги. Крім цього, оформлення стінок також може бути вдалим способом розділити приміщення на функціональні зони. Фарбування стін, дизайн яких заздалегідь продуманий, є більш практичним рішенням, ніж розклеювання тих шпалер.

Матеріали

Натуральне дерево завжди вигідно виглядає в інтер'єрі вітальні будь-якого стилю. Воно відмінно поєднується практично з будь-якими матеріалами: металом, склом, пластиком, тканинами тощо. Так, помістивши у вітальні дерев'яні тумбочки, шафи та стільці, розкинувши подушки з квітковим принтом на дивані та повісивши такі ж фіранки, Ви створите затишну атмосферу в кімнаті. Якщо Ви обмежені в бюджеті, то можете замовити меблі із МДФ, виконані під дерево.

Освітлення

Світлове оформлення, як ми казали, допомагає зонувати приміщення. Крім цього, воно створює необхідну обстановку у будинку. З продуманим освітленням Ви зможете створити затишок та комфорт у своїй вітальні. Тим більше, що нові системи освітлення дозволяють встановлювати в одній кімнаті різні типи освітлення і регулювати їх насиченість.

Залежно від того, що Вам потрібно, виберіть правильний тип освітлення: 

· Для розширення простору у невеликій вітальні варто максимально висвітлити стіни та предмети меблів з відбиваючими властивостями (наприклад, дзеркало або шафа з глянцевим фасадом). Також простір візуально збільшується шляхом відбитого чи розсіяного світла.

· Якщо приміщення велике, використовуйте пряме світло.

· Для зменшення висоти стелі можна розмістити на ньому світильники, промені яких освітлюватимуть стіни. Таким чином, стеля в тіні здаватиметься нижчою.

· Щоб збільшити висоту стелі, слід навпаки яскраво висвітлити його, затінивши трохи стіни.

· Для візуального розширення кімнати можна встановити світильники лінійно вздовж однієї стіни.

· Короткий простір візуально стане довшим внаслідок поздовжнього освітлення.

Висновок

Затишну домашню атмосферу в будинку можна створити завжди незалежно від розміру приміщення та його планування. Завдяки наповненню кімнати необхідними предметами меблів та використанню дизайнерських штрихів фахівці компанії “Н-проджект” зможуть створити неповторний дизайн вітальні, де буде приємно Вам та Вашим гостям. Довірте цю справу професіоналам, щоб уникнути помилок та вписатися до заданого бюджету.