Який колір кухні вибрати?

Який колір кухні вибрати?

Запланувавши ремонт кухні, важливо приділити увагу колірним рішенням. Адже ви помічали, що правильний вибір відтінків миттєво змінює атмосферу в будь-якому приміщенні. Бажаєте зробити свою нову кухню комфортною, затишною та практичною? Цю статтю ми хочемо присвятити саме вибору відтінків для цього приміщення, враховуючи його параметри, ваші особисті уподобання та вплив того чи іншого кольору на загальну атмосферу.

Поєднуємо кольори в інтер'єрі

Напевно ви запитуєте: який колір для кухні вибрати, щоб у ній було приємно перебувати? Також це важливе рішення, оскільки воно відображає особистий смак господарів. Дайте місце творчості та натхненню сьогодні, щоб завтра ви із задоволенням проводили там свій час та отримували захоплені компліменти гостей.

Отже, коли ви плануєте колірне рішення кухонного приміщення, за рекомендаціями дизайнерів, варто зосередитись на двох кольорах, використавши їх у співвідношенні 50 на 50 або на трьох у співвідношенні 60/30/10. В останньому рішенні:

· 60% має займати головний відтінок;

· 30% другорядний колір;

· 10% має припадати на розміщення акцентів.

Є кілька варіантів поєднання кольорів в інтер'єрі, які допоможуть вибрати відповідний напрямок:

· Контрастні кухні - використовується два кольори в рівносильній кількості, які в палітрі кольорів є протилежними один одному.

· Аналогові кухні - для їх створення вибираються відтінки з відповідного кольору для легкості сприйняття.

· Монохромні кухні - підбирається лише один колір інтер'єру, який трохи розбавляється кількома його відтінками.

Схеми правильного поєднання кольорів

Є деякі нюанси у підборі кольорів та відтінків. Їх потрібно враховувати, щоб зрештою через неправильні рішення не зіпсувати цілісність інтер'єру. Отже, вибираючи колір кухні, враховуйте:

· Білий колір чудово поєднується з насиченим червоним та вічною класикою - чорним. Однак, при виборі білого не варто використовувати сірий чи блакитний.

· Якщо говорити про зелене, то до нього відмінно підходять яскраві контрастні кольори - апельсиновий, червоний, коричневий.

· Насичений червоний, якщо його відтінок лягає в основу інтер'єру, добре комбінується з такими контрастними тонами - класичним білим або чорним, а також з коричневим. Не варто доповнювати червоний зелений у цьому випадку. За такого вибору доречними будуть елементи декору в жовтих та помаранчевих тонах.

· До помаранчевого чудово підходять відтінки салатового, а також блакитного. Це рідко вдале поєднання кольорів кухні. Крім цього, добрим доповненням будуть відтінки фіолетового.

· Коричневий колір є натуральним, тому його непогано доповнюють апельсиновий та фісташковий. Якщо скомбінувати його з блакитним чи рожевим, вийде досить незвично, але досить гарно.

· Чорний – це благородний класичний колір, який також потрібно грамотно використовувати на кухні, щоб не затьмарити інтер'єр, але зробити його стильним. Для комбінації з чорним вибирайте будь-які пастельні відтінки (краще світлі) або насичені. Комбінація чорного із золотим, срібним чи бронзовим зробить кухню вишуканою та дорогою на вигляд.

· Блакитний – відмінно доповнюють червоний, сонячний жовтий та помаранчевий. Для спокійнішої атмосфери можна поєднувати його з білим або коричневим. Особливо якщо вибрати не чистий блакитний, а небесний чи бірюзу.

Якщо відразу підібрати колірне рішення не вдається, не турбуйтеся. Зробити інтер'єр кухні гармонійним можна і потім, купивши меблі правильних відтінків або перефарбувавши деякі стіни. Головне, розуміти принципи, що із чим поєднується.

Які кольори підходять для кухні

Підбираючи колір, важливо також враховувати:

· якого розміру приміщення;

· яка висота стель;

· наскільки добре кухня освітлена;

· навіщо ви змінюєте дизайн кухні.

Виходячи з цього, дизайнери відзначають, що для більшості кухонь ідеально підходять відтінки зеленого, коричневого та білого. При цьому таке рішення - далеко не догма. Створюючи кухню своєї мрії, орієнтуйтеся насамперед на особисті уподобання та власне почуття смаку. А знання подібних тонкощів допоможе створити затишний інтер'єр.

Якщо вам потрібна допомога професіонала, ми з радістю вам допоможемо. Консультація нашого дизайнера безкоштовна. З ним можна порадитися про колірні рішення для вашої кухні, варіанти розміщення меблів та інші подібні питання. Замовте зворотний дзвінок або зателефонуйте нам самі.